Policia e Shqipërisë e ka arrestuar një 20 vjeçar nga Kosova, i cili është i dënuar për veprat penale “vjedhje”, “grabitje” dhe “trafikim me qenie njerëzore”.

Nën pranga të policisë ka rënë Riad Sopjani, i cili ishte arratisur në tetor të vitit të kaluar nga Qendra Korrektuese e Lipjanit.

“Kapet dhe vihet në pranga një 20-vjeçar, i dënuar për grabitje, vjedhje dhe trafikim të qenieve njerëzore, i arratisur nga Qendra Korrektuese e Lipjanit, në tetor 2020”.

“Në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim, bazuar në informacionet e marra në rrugë operative për vendndodhjen e një personi të shpallur në kërkim nga Kosova, nga ana e Seksionit për Hetimin e Narkotikeve në DVP Durrës dhe Forca e Posaçme Operacionale Durrës, në bashkëpunim me Interpol Tirana, FAST Albania dhe ILECU Kosovë, u organizua dhe finalizua operacioni policor i koduar “Arratia””.

“Në kuadër të operacionit u bë kapja dhe arrestimi provizor me qëllim ekstradimi drejt Kosovës, i shtetasit Riad Sopjani, 20 vjeç, banues në Prishtinë, i dënuar më parë në Kosovë, për grabitje, vjedhje dhe trafikim të qenieve njerëzore”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Zelensky-141 shteteve pro rezolutës: Zgjodhët anën e duhur të historisë!

Volodymyr Zelenskyy vlerësoi votën e 141 shteteve anëtare të OKB, që votuan…

Franca, Turqia dhe Greqia do të evakuojnë civilët e mbetur në Mariupol

Zyrtarë nga Turqia, Franca dhe Greqia kanë njoftuar se do të organizojnë…

Rama komenton deklaratat e Vuçiç: Nuk ka shanse për luftë, Kosova shtet i pavarur dhe demokratik. Serbia e humbi luftën

Në pjesën e fundit në Open në Top Channel kryeministri Edi Rama…

Mediat serbe: Kurti na kërkoi 22 miliardë euro sapo u sigurua që fitoi zgjedhjet

Gazeta serbe “Blic” e ka cilësuar një kërkesë arrogante deklaratat e Albin…

Presidentja Osmani: UÇK nga toka dhe NATO nga qielli e bënë të mundur çlirimin tonë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani bashkë me kryeparlamentarin Glauk Konjufca dhe kryeministrin…