Një dron ukrainas ka shkatërruar dy anije patrullimi ruse në Detin e Zi, tha shefi ushtarak i Ukrainës.

“Dy varka ruse të klasës Raptor u shkatërruan në agimin e sotëm pranë ishullit Zmiinyi (Gjarpri)”, tha shefi i Shtabit të Përgjithshëm, Valeriy Zaluzhniy.

Pamjet e paverifikuara të dronit të publikuara nga ushtria ukrainase duket se tregojnë dy anije që janë shënjestruar nga raketat nga ajri derisa po patrullonin në Detin e Zi.

Droni raportohet të ketë qenë Bayraktar.

Moska ende nuk i është përgjigjur këtij lajmi. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Sot shpallen rezultatet e regjistrimit në Maqedoninë e Veriut

Enti Shtetërorë për Statistika sot pritet të shpall rezultatet përfundimtare të Regjistrimit,…

Osmani: SHBA i ka kërkuar Kosovës strehimin e përkohshëm të afganëve

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, e ka konfirmuar kërkesën e Shteteve të…

Komandant Sokoli, Shek Hallaçi dhe Val Zekaj distancohen nga dekleratat e El Chekes

Unë Shek Hallaçi, Sami Ukshini dhe Val Zeka distancohemi nga gjitha deklaratat…

Foreign Affairs:Putin po luan me zjarrin në Ballkan, Bosnja e Kosova të pranohen në NATO

Mediumi ndërkombëtar Foreign Affairs i ka kushtuar një shkrim ndikimit rus në…

Jotova: Në regjistrim dolën pak bullgarë sepse u kërkohej dëshmi se janë me origjinë nga Bullgaria

Nënkryetarja e Bullgarisë, Iliana Jotova sot ndodhet në Ohër ku po vazhdon…