Një dron kamikaz i ushtrisë ukrainase kishte për cak rafinerinë ruse në Novosahtinsk në Rostovoskoj të Rusisë – duke shkaktuar një zjarr të madh.

Në videon amatore që është shfaqur në rrjetet sociale, shihet droni duke fluturuar mbi rafineri, e më pas bie mbi të.

Deri më tani nuk është raportuar për çfarë lloj droni bëhet fjalë, por gjykuar nga pamjet është një fluturake pa pilot prodhim ukrainas i njohur si PD-1 apo PD-2.

Ajo çfarë është interesant se rafineria e sulmuar, gjendet vetëm 150 kilometra larg vijës ku po zhvillohen luftime të ashpra mes ukrainasve dhe rusëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Komuna e Prishtinës e mbyll parkun e Gërmisë – ende nuk është lokalizuar ariu

Komuna e Prishtinës ka vendosur për mbylljen e Parkut të Gërmisë, me…

PDK e LDK barazohen për nga numri i komunave të fituara

Rezultatet preliminare të KQZ-së nxorën PDK-në parti të parë në Kosovë duke…

Publikohet një pjesë e raportit të BE-së për Maqedoninë e Veriut: Kritikohet bllokada për fillimin e bisedimeve

Është publikuar një pjesë e raportit për Maqedoninë e Veriut i cili…

Komisioni Evropian propozon sanksione të reja kundër Rusisë

Komisioni Evropian ka propozuar sanksione të reja, duke përfshirë ndalimin e importit…

Përkeqësohen parashikimet për ekonominë e Maqedonisë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, tha se shtetin e tij…