Në Gjykatën Penale po zhvillohet aktgjykimi për rastin e PSP-së “Lëndina” ku të akuzuar janë Dragan Pavlloviq – Llatas dhe vëllezërit e tij.

Nga PSP-ja deri tani është kërkuar që të dënohen vëllezërit për ndërtim të paligjshëm dhe t’u konfiskohen shtëpitë në Zelenikovë.

Vëllezërit sipas Kodit Penale 244a, Paragrafi 1, ndërtim i paligjshëm, ngarkohen me nga një padi penale.

Për këtë vepër Penale parashikohet dënim me burg nga 1 deri në 8 vjet.

Të akuzuarit lirohen nga akuza sepse gjykata ka vlerësuar se akuzat që rëndojnë kundër vëllezërve nuk përbëjnë shkelje ligjore dhe nuk mund të ngritet padi penale sipas Kodit Penal të RMV-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Mickoski sot pas takimit me Mishel: Do ta vazhdojnë të marrin pjesë në grupet e punës për ligjin e Prokurorisë publike

Kreu i VMRO-DPMNE-së njoftoi sot se përfaqësuesit e partisë së tij do…

“Gjuha e urrejtjes”, Spasovski: Prokuroria të jetë më efikase, t’i procedojë rastet si ajo e “komitave”

Rasti i fundit kur një grup i tifozëve “Komiti” në lagjen Gjorçe…

Duraku merr detyrën, kësaj radhe premton se do të punon me angazhim më të madh

Sadulla Duraku, sot zyrtarisht mori detyrën e ministrit në Ministrinë e re…

Partitë politike ndryshojnë qëndrimet rreth organizimit të zgjedhjeve

Vazhdon përplasja mes pushtetit dhe opozitës nëse duhet mbajtur ose jo zgjedhjet…

Lladrovci flet edhe një herë për “pilifunc”: Nuk është marre me tregu që jam ka çoban

 Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka folur edhe njëherë për lojërat popullore,…