Një foshnjë është rrëmbyer në Qendrën Tregtare të qytetit të Shkupit, raporton “A1on”. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm, rreth orës 11:00. Foshnja i është marrë nënës, e cila po qëndronte përballë një marketi në qendër. Rrëmbimi është denoncuar në polici, konfirmon MPB. Sipas informacioneve të “A1on”, është rishikuar menjëherë video-inçizimi, pas së cilës është përcaktuar edhe identiteti i gruas që ka rrëmbyer fëmijën. Ajo u gjet në Gjorçe Petrov.

“Fëmija dhe S.S. (gruaja që e ka rrëmbyer) janë gjetur në territorin e Gjorçe Petrovit dhe S.S. është ndaluar në komisariat. “Menjëherë pas marrjes së kallëzimit janë ndërmarrë masat dhe aktivitetet e duhura nga punonjësit e policisë dhe është njoftuar prokurori publik”, thonë nga MPB për “A1on”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Rusët po shpërngulën masivisht në Beograd, thonë se janë të shokuar që po shiten bluza me fytyrën e Vladimir Putinit

“Rusët e ardhur në Serbi” nuk duhet të justifikohen për agresionin ushtarak…

KFOR nis stërvitjet ushtarake në Aeroportin e Gjakovës (VIDEO)

Forcat e KFOR-it të udhëhequra nga NATO janë duke zhvilluar stërvitje operacionale…

Në Rinas të Tiranës arrin sasia më e madhe e vaksinave

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka ndarë mëngjesin e sotëm lajmin e…

Mori pjesë në votimin për presidenten Vjosa Osmani, AAK merr vendimin për Albena Reshitaj

Dega e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Suharekë ka diskutuar sot…

Gjobiten 199 vozitës në Shkup, 29 për ngasje të makinës në gjendje të dehur

Ministria për Punë të Brendshme gjatë ditës së djeshme (20.02.2021) ka regjistruar…