Dy burra në Los Angeles janë arrestuar pasi sulmuan punonjësit e një marketi.

Dyshja ishin nxjerrë nga marketi pasi nuk bartnin maska mbrojtëse, e rrugës drejt portës dalëse njëri prej tyre iu kthye punonjësit të marketit, duke e goditur dhe si rezultat i sulmit brutal ia theu dorën.

Që të dy burrat (njëri 29-vjeç dhe tjetri 31) janë dërguar në burg, kurse në raportin e policisë thuhet se sulmi ndaj punonjësit të marketit ka ndodhur pa u nxitur nga ndonjë provokim.

Megjithatë pasi paguan një shumë të majme të parave – 50 mijë dollarë, ata janë liruar nga burgu kurse menaxhmenti i marketit ka falënderuar policinë për bashkëpunim.

Kujtojmë që në Los Angeles nga 10 prilli të gjithë qytetarët obligohen të bartin maskë mbrojtëse kur janë nëpër markete si preventivë ndaj coronavirusit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…