Rrugët e “kryeqendrës” së futbollit kanë shumë pak gjurmë të “Kupës së Botës”.

Fundi i Kupës së Botës ka lënë boshllëk në rrugët e Dohas. Kryeqendra e futbollit është boshatisur pas largimit të tifozëve të futbollit dhe turistët që kishin mbërritur në 28 ditët e fundit për shkak të turneut madhor. Ekipet janë larguar të gjithë dhe bashkë me to edhe rrëmuja, madje edhe zbukurimet që kishin lidhje direkt me “Katar 2022” kanë nisur të hiqen.

Varkat e bukura prej druri të rreshtuara kanë ngritur spirancën dhe janë larguar nga zona piktoreske. Këta tifozë të Argjentinës pranuar se pamja e re është një contrast i fortë me atë që ndodhi pak orë më parë gjatë festimeve të titullit Kampion. Shumë pak turistë gjenden edhe në zonën e tregut, por shumë larg turmave që mbushnin rrugët për të festuar fitoren e Kupës së Botës gjatë gjithë turneut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Kosova e mposht Danimarkën në basketboll

Dardanët kanë arritur që ta marrin një fitore shumë të rëndësishme në…

Më shumë se 100 aeroplanë luftarakë fluturojnë rreth Tajvanit

Stërvitjet ushtarake të Kinës në gjashtë lokacione përreth Tajvanit, të cilat u…

Banori i Haraçinës sulmoi policin, arrestohet bashkë me dy shokët e tij

Një banor i Haraçinës është arrestuar mbrëmë në zonën e Butelit pasi…

Borrell: Retorika e përçarjeve në shtetet e Ballkanit Perëndimor e pengoi integrimin në BE

Përfaqësuesi i lartë i BE-së për Punë të Jashtme, Josep Borrell, ka…

LSDM: Me masat tona u rritën pagat në të gjithë sektorët

Nëpërmjet një njoftimi të LSDM-së thuhet se ata për dy herë rritën…