Sot, njeriu i parë i SNSD-së, Milorad Dodik, vlerësoi lëvizjet e turpshme kur shkoi në Hagë për të dëshmuar në favor i kriminelëve të luftës, Radovan Karaxhiq dhe Ratko Mlladiq.

Anëtari i presidencën serbe të Bosnje-Hercegovinës doli jashtë kontrollit teksa mbajti një fjalim në Kuvendin e Republikës Serbe, kur u akuzua djali i tij për biznese të ndyra.

“Çfarë i bëre djalit tim? Po djali im, po djali im? Turp për ty”, tha Dodik, duke goditur mikrofonin.

Ai më pas foli për dëshminë në Hagë në mbrojtje të Karaxhiqit dhe Mlladiqit.

“Unë jam mirë me kokën time. E ku ishe ti? As nuk të lejohej të shikoje atë që thashë atje në televizion” pyeti ai teksa e quajti deputetin Nebojsha Vukanoviq një “budalla”. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Maqedoni e Veriut: 18 të vdekur dhe 50 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Maqedoninë e Veriut kanë vdekur 18…

Gati ligji kundër rrjeteve sociale që ndalojnë politikanët

Një projektligj i ri që pritet të shkaktojë debate po miratohet në…

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri/ Niko Peleshi pret gjeneralin amerikan

Në kuadër të stërvitjes “Defender Europe 21”, ministri shqiptar i Mbrojtjes, Niko…

Gorani: Dekreti i SHBA-së synon pacifizmin e Ballkanit Perëndimor

Analisti politik Dukagjin Gorani ka thënë përditësimi i urdhrit ekzekutiv të SHBA-së…

Injoruan vetë-izolimin/ Francezëve iu kërkohet formular për të dalë nga shtëpia

Pasi francezët injoruan rregulluat për të qëndruar në shtëpi, tashmë qeveria kërkon…