Në rrjetet sociale qarkullon një thirrje për protest që do të organizohet ditën e nesërme (E mërkurë) në ora 12:00 para Gjykatës Themelore të Tetovës për spitalin modular që u djeg në Tetovë ku mbetën të vdekur 14 persona.

Kjo protestë vjen pas storjes së publikuar nga IRL me titullin ”Vrasje në Tetovë” ku shihen shumë parregullsi në procesin e marrjes së tenderit për ndërtimin e ktij spitali modular, parregullsi në instalimin e energjisë elektrike, paregullsi në materialet e përdorura për ndërtimin e këtij spitali modular si dhe shumë dyshime tjera.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Sela: Akademikët maqedonas nuk meritojnë të quhen as intelektual

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët (ASH), Ziadin Sela e quan absurd propozimin…

Raporti i FMN-së: Kosova, më e varfra në rajon

Është publikuar renditja e shteteve të botës nga i pasuri tek më…

Zelensky kërkon nga aleatët të ‘përshpejtojnë’ me furnizimet ndërsa Rusia pretendon se ka avancuar në Bakhmut

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky u ka bërë thirrje mbështetësve të tij perëndimorë…

Regjistrohet tërmet në Maqedoninë e Veriut

Tërmeti me intensitet prej tre shkallëve sipas shkallës së makro-sizmike evropiane është…

Pasaportat e falsifikuara të kriminelëve, Ambasada e SHBA-së: Bashkëpunojmë me institucionet

Ambasada Amerikane në Maqedoninë e Veriut bashkëpunon me Ministrinë e Brendshme dhe…