Gjatë ditës së shtunë në fshatin Zupçe të Zubin Potokut, u raportua se dy kamionë të një kompanie ishin përfshirë nga flakët.

Në raportin 24 orësh Policia e Kosovës ka dhënë detaje në lidhje me djegien e këtyre kamionëve.

Sipas policisë njëri kamion ishte djegur tërësisht kurse tjetri pjesërisht, kurse policia raporton se zjarrfikësit e kanë shuar zjarrin.

“Dy ankues meshkuj kosovar kanë raportuar se, në rrethana të panjohura nga zjarri janë përfshirë automjetet e tyre (kamion). Zjarrfikësit kanë shuar zjarrin. Si pasojë, dy kamion janë djegur tërësisht, ndërsa një pjesërisht. Rasti është duke u hetuar”, bëri të ditur policia.

Për RTV Dukagjini pronarët e kompanisë kishin thënë se ata nuk ndihen të sigurt të vazhdojnë punimet, vetëm nëse marrin garancion nga Policia e Kosovës.

Në vendin e ngjarjes pasditen e së shtunës kanë shkuar edhe KFOR-i talian, pjesëtarë të së cilit diskutuan me pronarët e kamionëve.

Lokacioni ku janë djegur kamionët është pak metra larg hapësirës ku para disa muajsh Policia e Kosovës u sulmua me armë zjarri.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Biden vazhdon punën për formimin e stafit të tij të Shtëpisë së Bardhë

Presidenti i zgjedhur Joe Biden i shtoi stafit të ndihmësve kryesorë katër…

Masakra në Bucha të Ukrainës, kriminologët përshkruajnë atë që panë në qytet

Në fillim të prillit, forcat ruse u tërhoqën nga Bucha dhe zbuluan…

Doza e tretë e vaksinës edhe në Itali

Qeveria e kryeministrit Mario Draghi po mendon ta bëjë vaksinimin të detyrueshëm…

Kryeministri palestinez Mohammed Istiyye: Krimet e Izraelit do t’i paraqesim në ICC

Kryeministri palestinez Mohammed Istiyye vlerësoi përpjekjet ndërkombëtare për të ndaluar sulmet izraelite…

Covid-19, rritet numri i rasteve aktive

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit, nga 258…