Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) solli vendimin, me të cilin bëhet ulja gjegjësisht rritja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve të naftës, mesatarisht 0,31% në raport me vendimin e datës 6.3.2023.

Çmimi i shitjes me pakicë i EURODIZELIT (D-Е V) ulet për 1,00 den/l, ndërsa çmimet e shitjes me pakicë të benzinave EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BSС-98 rriten për 1,00 den/l.

Nga data 14.3.2023, ora 00:01 çmimet maksimale të derivateve të naftës do të jenë:

EUROSUPER BS – 95 83,50 (denarë/litër)
EUROSUPER BS – 98 85,50 (denarë/litër)
EURODIZEL BS (D-E V) 77,50 (denarë/litër)
Vaj për Djegie Ekstra i Lehtë 1 (EL-1) 76,50 (denarë/litër)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Mediat britanike: Bandat shqiptare po kontrollojnë trafikun e emigrantëve drejt Anglisë

Autoritetet angleze ngrenë shqetësimin e bandave shqiptare që po trafikojnë emigrantë në…

Hoxha i reagon Rexhepit: Politika është “sport” i rëndë

Sekretari i Lëvizjes BESA, Arjanit Hoxha ka reaguar në fajsbuk, pas deklaratave…

Kurti: BE dhe NATO të dënojnë dhunën e bandave kriminale të financuara nga Beogradi – nëntë barrikada janë ende në veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se nuk do të lejojnë…

ZPS-ja kërkon që Hashim Thaçit t’i vazhdohet paraburgimi

Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS) ka kërkuar të mërkurën që ish-presidentit…

Bedri Ajdari: Fatime Fetai, si Gordana Geshkovska (Video)

Bedri Ajdari, njëri nga familjarët e të akuzuarve në rastin “Monstra” ka…