Uebsajtet e Kremlinit në Rusi po përballen me sulme kibernetike të paprecedenta, ka raportuar agjencia e lajmeve TASS.

Kompanitë shtetërore janë vënë në shënjestër së fundmi.

Huadhënësi më i madh rus Sberbank dhe kompania e saj kryesore Aeroflot janë ndër ato që kanë parë ndërprerje ose probleme aksesi në javët e fundit.

Qeveria ruse ka propozuar një sërë masash të reja për të mbështetur sektorin kombëtar të IT dhe firmat e teknologjisë në një përpjekje për t’u përshtatur me kushtet e reja.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Agjencitë e inteligjencës amerikane publikojnë raportin ”jo përfundimtar” për origjinën e COVID-19

Komuniteti i inteligjencës amerikane nuk ka qenë në gjendje të përcaktojë origjinën…

Autobusi i tragjedisë në Bullgari e kaloi kufirin pa u regjistruar në doganë

Autobusi i djegur në Bullgari nuk u regjistrua në doganë gjatë kalimit…

Katër viktima dhe 13 raste të reja me Covid-19, shërohen 53 persona

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit, Instituti për…

Arrestohen kreatori dhe administratori i grupit “Javna Soba”

Prokurria Themelore Publike-Shkup gjatë ditës së djeshme deri tek Ministria për Punë…

Rama ultimatum bizneseve: Të deklarojnë pagat reale

“Basha, Berisha dhe Meta duhet të shkojnë në shtëpi” Kryeministri iu jep…