Dita e dytë e protestës së Odës turistike- hotelierike para Ministrisë së financave. Sot iu bashkëngjitën edhe kontabilistët. Siç thonë, shteti i ka harruar edhe për pakon e gjashtë.

Nën moton “A do të mundeni”, i thirrën institucionet kompetente që ta sigurojnë ndihmën financiare që e kërkojnë. Kërkohet ndihmë e njëhershme financiare për objektet e regjistruara hotelierike të cilat mbi një vit kanë ndalesë për ta kryer veprimtarinë e tyre primare, me dekret të Qeverisë.

Përndryshe dje qeveria e prezantoi pakon e gjashtë të masave ekonomike me të cilën janë të paraparë  9,9 milionë euro ndihmë financiare për rreth 6 mijë hotelierë të cilët punësojnë 17 mijë qytetarë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…