Distria Krasniqi ka kaluar në gjysmëfinale të Kampionatit Botëror në xhudo, pasi në çerekfinale ajo mposhti xhudisten monogleze, Khorlooodoi Bishrelt.

Krasniqi garën e çerekfinales e triumfoi me waza-ari në kategorinë deri në 52 kilogramë.

Kujtojmë se çerekfinalen, ajo e arriti pasi mundi me IPPON xhudisten italiane, Giuffrida Odetta, e cila mori tri penalizime që i kushtuan me eliminim.

Distria Krasniqi, në këtë kampionat po udhëhiqet nga Majlinda Kelmendi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Vazhdon kaosi te Juventusi: Në hetim 25 lojtarë – në mesin e tyre edhe Cristiano Ronaldo

Juventusit iu hoqën 15 pikë me vendim gjykate javën e kaluar për…

‘Superushqimi’ që ka ndihmuar Messin, Ronaldon dhe Benzemën

Po bëhet gjithnjë e më e zakonshme që lojtarët e futbollit t’i…

Komentatori olimpik u shkarkua menjëherë pas emisionit, shkaku i komenteve raciste

Një komentator në Lojërat Olimpike është shkarkuar pasi bëri komente raciste drejtpërdrejt…

Çerekfinalet e Ligës së Kampionëve

Sot (e premte), në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për çiftet…

Kosova dhe Zvicra në një grup në kualifikimet për “Euro 2024”

Kombëtarja e Kosovës i ka mësuar kundërshtarët e saj në rrugëtimin për…