Disa persona kanë mbetur të vrarë nga të shtënat me armë gjatë një mbledhjeje të punonjësve të hekurudhave në Kaliforni.

Familja e një prej punonjësve të Autoritetit të Transportit One Valley tha për mediat amerikane se të shtënat ndodhën gjatë një takimit të unionit të punëtorëve, pak pas orës 07:00 me orën lokale.

Mësohet se mes të vrarëve është edhe autori i dyshuar i ngjarjes së rëndë.

Sipas asaj që shkuan The Independent, numri i viktimave nuk dihet ende. Kryenbashkiaku i San Jose, Sam Liccardo tha se disa persona kanë mbetur të plagosur dhe janë dërguar në spital.

“Autori nuk është më kërcënim për publikun dhe zona është evakuuar”, tha ai në një postim në Twitter.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…