Kryetari aktual i Kumanovës dhe ish-anëtar i LSDM-së, Maksim Dimitrievski, i cili u përjashtua nga partia pasi vendosi të kandidojë si i pavarur për mandat të dytë, përmes rrjeteve sociale ka shkruar se është i befasuar nga sjellja e partisë ndaj tij. Siç shkruan, vazhdimisht nuk merr ftesa për pjesëmarrje në seancat e Kryesisë Qendrore të LSDM-së.

“Jam thellësisht i befasuar nga sjellja e këtillë dhe mosthirrja ime e vazhdueshme në seancat e Bordit Qendror të LSDM-së, në të cilat sidomos dje prisja të diskutonim për statusin tim në parti dhe të kërkojmë zgjidhje për situatat më të reja në parti. Mosrespektimi i këtillë i Statutit, mungesa e kapacitetit demokratik tek një pjesë e udhëheqësisë, vetëm po i konfirmon dyshimet e mia për qasjen klienteliste e cila sjell një fenomen të ri të lidershipit kukull”, shkroi Dimitrievski në rrjetet sociale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…