Kryetari i Komunës së Kumanovës, Maksim Dimitrievski në profilin e tij në Facebook ka reaguar pas deklaratave të sekretarit të Përgjithshëm të LSDM-së, Ljupço Nikollovski në TV21. Dimitrievski thotë se asnjëherë nuk është larguar nga LSDM-ja dhe si i tillë, nuk ka nevojë që të kthehet në LSDM.

“Askush nuk mund të më kthejë në partinë nga e cila nuk jam larguar kurrë dhe sipas statutit të LSDM-së sime, jam ende anëtar dhe në të njëjtën kohë pres me padurim mbledhjen e Komunitetit Qendror, ku do të diskutojmë statusin tim, por edhe politikat humbëse të një pjese të udhëheqësisë të cilët na çuan në këtë gjendje” shkruan mes tjerash Dimitrievski duke shtuar se LSDM-ja ka nevojë për reforma.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Pse po e viziton kleriku rus Shkupin?

Kisha, edhe pse është e ndarë nga shteti, ajo ka për detyrë…

Rusët po shpërngulën masivisht në Beograd, thonë se janë të shokuar që po shiten bluza me fytyrën e Vladimir Putinit

“Rusët e ardhur në Serbi” nuk duhet të justifikohen për agresionin ushtarak…

Sulm masiv në ShBA: Amerikani vret pesë anëtarë të familjes në Wisconsin

Një burrë nga Wisconsin-i i Shteteve të Bashkuara të Amerikës i ka…

Ukraina thotë se i ka shkaktuar Rusisë viktima të konsiderueshme në Donbas

Ukraina thotë se ushtria e saj po u bën rezistencë të ashpër…