Një veturë me targa RKS është djegur në orët e para të mërkurës në Zubin Potok,

Vetura është e tipit “Hyndai” dhe i takon një qytetarit serb.

“Njësitet relevante policore nga stacioni policor Zubin Potok, i janë përgjigjur menjëherë vendit të ngjarjes, duke ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme policore si dhe kanë njoftuar ekipin e zjarrfikësve, të cilët kanë dalë po ashtu në vendin e ngjarjes”, njofton policia.

Policia thotë se mbetet e përkushtuar në ofrimin e sigurisë dhe zbulimin e rasteve të zjarrvënieve të ndodhur ndaj veturave RKS.

“Ftojmë të gjithë qytetarët pa dallime që të bashkëpunojnë me Policinë e Kosovës, e cila do të kujdeset në vazhdimësi në ofrimin e sigurisë ndaj të gjithë qytetarëve pa dallime, në ruajtjen e rendit dhe qetësisë publike, zbulimin e akteve të tilla kriminale dhe sjelljen para organeve të drejtësisë së kryerësve të këtyre veprave kriminale” – thuhet në njoftim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Osmani takoi ministrin Fayot nga Luksemburgu, diskutuan për bashkëpunimin mes dy vendeve

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim ministrin për…

Pasi u godit nga vetura, vdes këmbësorja!

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se një këmbësore ka ndërruar…

Zadorozhnjuk: Për momentin vetëm disa ukrainas kanë kërkuar azil në RMV

Meta thotë se mesazhet e Samitit të Brdos ishin inkurajuese

Inkurajuese i ka cilësuar presidenti shqiptar Ilir Meta mesazhet e sotme të…

Shkencëtarët publikuan rezultatet mbi ilaçin Remdesivir, për të trajtuar pacientët me coronavirus

Gati një muaj pasi shkencëtarët amerikanë pretenduan se një ilaç eksperimental kishte…