Në Kamjan të Tetovës mbrëmë është djegur një pjesë e madhe e shtëpisë, nuk ka të lënduar. Zjarri ka shpërthyer rreth mesnatës, ndërsa është shuar pas dy orëve.

“Gjysmë ore pas mesnate në SPB Tetovë, R.F 21 nga Kamjani ka denoncuar se ka shpërthyer zjarr në shtëpinë e tij. Rreth orës 1 e 50 minuta zjarri është lokalizuar tërësisht, nuk ka persona të lënduar, është shkaktuar dëm i madh material, Për shkak të rrethanave, ekspertizë në vendngjarje do të kryhet gjatë ditës”, informoi Marjan Josifovski, zëdhënës i SPB Tetovë.

Nga Shërbimi i zjarrfikësve të Tetovës informuan se kanë intervenuar me tre automjete dhe shtatë zjarrfikës.

“Konsiderojmë se kemi luftuar me zjarrin dhe kemi parandaluar të përhapet nëpër shtëpi tjera në afërsi”, theksoi Ukë Aliti, komandant i zjarrfikësve të Tetovës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…