Një ndërtesë e përdorur nga Shërbimi Federal i Sigurisë së Rusisë (FSB) në qytetin jugor të Rostovit është djegur.

Pamjet dramatike të postuara në mediat sociale tregojnë një flakë të madhe që ka përfshirë pjesë të ndërtesës, me tym të dukshëm në të gjithë qytetin.

Banorët vendas thanë se dëgjuan një shpërthim të fortë para zjarrit, raporton BBC.

Mediat ruse raportuan zjarrin duke cituar shërbimet e urgjencës, duke thënë se ndërtesa i përkiste seksionit rajonal të patrullimit kufitar të FSB-së.

FSB është shërbimi i sigurisë së brendshme të Rusisë dhe është përgjegjës për kundërzbulimin, sigurinë kufitare dhe kundër terrorizmit.

Shërbimet e urgjencës ndodhen në vendin e zjarrit, i cili duket se është ndezur në një ndërtesë në nivelin e tokës në një zonë të ndërtuar të qytetit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Rreth dy milionë ukrainas kanë shkuar në Poloni

Rreth dy milionë kanë ikur nga Ukraina për në Poloni që nga…

MPB me apel: Nëse i njihni këta persona, denonconi në 192! (FOTO)

MPB apelon qytetarët që nëse dikush njeh ndonjë nga autorët, si për…

Rrëzohet një aeroplan luftarak rus mbi një ndërtesë kolektive në qytetin rus Jejsk – objekti përfshihet nga zjarri

Kliko https://t.me/breakingmash/39147

Rodrigo Duterte, presidenti i Filipineve njofton largimin nga politika

Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte, ka thënë se nuk do të kandidojë…

Dorëzohet Beogradi, caktohen katër komuna në Serbi, ku do të votojnë serbët e Kosovës

Komisioni Republikan i Zgjedhjeve në Serbi ka vendosur sonte që votuesit nga…