Dy makina janë djegur në orët e para të mëngjesit në rrugën “Hristofer Zhefaroviq”. Bëhet fjalë për makinat “Volkswagen Pajton” dhe “Volkswagen Tuareg” në pronësi të 28-vjeçarit I.F nga Shkupi.
Rastin në polici e ka denoncuar babai i 28 vjeçarit, S.F (54) i cili ka tentuar që të kap personin për të cilin ka dyshuar se ka djegur makinat, por ai ka shtënë me armë zjarri dhe është larguar.
Të lënduar në ngjarjen nuk ka, ndërsa hetim në vend ngjarje kanë bërë zyrtarë të stacionit policor të Gazi Babës.
Po ndërmerren masa për zbardhjen e rastit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…