Në spitalin e Dibrës vazhdimisht rritet numri i pacientëve me coronavrius.

“Për fat të keq, numri i atyre që u duhet trajtim vazhdimisht rritet. Gjatë 24 orëve të fundit kemi nëntë pacientë më shumë ose gjithsej 38. Prej tyre, 20 janë të hospitalizuar në Kovid qendrën në Repartin Infektiv, ndërsa në Repartin kirurgjik që tani shërben për këto pacientë dhe kanë shëndet më të mirë kemi 18”, tha drejtori i spitalit, Baki Alili.

Sipas moshës, pacienti më i ri ka 36 vjet, ndërsa më i moshuari është 80.

“Në spitalet e Shkupit, nga rrethina jonë janë tre pacientë, dy prej tyre të moshës 26 – 28 vjet”, tha Alili.

Ai bnën thirrje për vaksinim në mënyrë që të ruajnë shëndetin e tyre por edhe shëndetin e të tjerëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…