Dhomat e Specializuara të Hagës kanë marrë vendim që kalimi i dosjes tek trupi gjykues i çështjes se Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt të shtyhet për datën 16 korrik.

Në njoftimin e Dhomave të Specializuara thuhet se seanca në këtë çështje, e caktuar për këtë të premte, më 25 qershor, shtyhet për datën 14 korrik 2021 në orën 15:00.

“Pas vendimit të sotshëm të panelit të Gjykatës së Apelit, gjykatësi i procedurës paraprake në çështjen Gucati & Haradinaj ka ndryshuar datën e mëparshme për kalimin e dosjes së çështjes tek trupi gjykues, në 16 korrik 2021. Ai gjithashtu urdhëroi ZPS-në që të dorëzojë aktakuzën e korrigjuar deri më 5 korrik dhe Mbrojtjen që të dorëzojë dosjen paraprake (nëse dëshiron ta bëjë këtë) deri më 12 korrik. Gjithashtu, seanca në këtë çështje, e caktuar për këtë të premte, më 25 qershor, shtyhet për datën 14 korrik 2021 në orën 15:00”,thuhet në njoftimin e Dhomave të Specializuara.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Sela: Pushteti mban në burg Feta Alimin ndërsa propozon faljen e”Ninxha-s”

Kryetari i ASH-së, Ziadin Sela, ka lëshuar akuza të rënda në adresë…

Biden takohet me liderët e Finlandës e Suedisë, pas aplikimit të tyre në NATO

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, do të takohet…

Aksion policor në disa vendbanime shqiptare

Aksion policor në disa vendbanime shqiptare. Patrullime dhe kontrolle në rajonin e…

Aksident në aksin rrugor Gostivar-Tetovë,përfshihen disa vetura.Ka të lënduar

Dje rreth orës 17.00, në SPB Tetovë është raportuar një aksident trafiku…

Mediat serbe: Kurti gjeti formën për hakmarrje ndaj Serbisë

Taksa u hoq dhe vendimi nis të realizohet, po kjo është vetëm…