Nga Qeveria e Maqedonisë së Veriut informojnë se kanë dezinfektuar qendrën për informim në hapësirat e qeverisë.

“Raportimi i rregullt dhe transparent i qytetarëve për shtetin dhe masat për të mbrojtur kundër përhapjes së coronavirusit është jashtëzakonisht i rëndësishëm, pasi lufta kundër pandemisë është e përbashkët sa edhe përgjegjësia. Partneri ynë kryesor në raportim janë gazetarët që pa u lodhur dhe në mënyrë të vazhdueshme përcjellin informacionet e fundit në lidhje me masat që ne zbatojmë.

Dezinfektimi i qendrës së mediave është një nga një seri masash që ne po marrim në mënyrë aktive për të rritur sigurinë e gazetarëve kur raportojnë, “tha qeveria në një deklaratë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…