Gruaja që është vrarë sot në oborrin e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, dyshohet të jetë nga fshati Llugaxhi i Lipjanit, me inicialet H.M.

Klankosova.tv ka mësuar se ajo ishte e ndarë nga bashkëshorti i saj, i cili është edhe i dyshuari për vrasjen e saj.

Rastin për vdekjen e të ndjerës e ka konfirmuar edhe zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Rreth orës 18:00, kemi pranuar informatën për një trup të pajetë në oborrin e QKUK-së në Prishtinë. Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes si dhe ekipi mjekësor të cilët kanë konstatuar vdekjen e viktimës, femër, rreth 35-vjeçare”.

“Mbështetur në informacionet e para, dyshimet e ngritura sugjerojnë se bëhet fjalë për vrasje. Aktualisht policia në koordinim me prokurorin e shtetit ka nisur një hetim dhe po vijon ndërmarrjen e të gjitha veprimeve hetimore dhe të ekzaminimit, me qëllim sqarimin e plotë të ngjarjes”, ka thënë Ahmeti.

Më vonë, lajmin se viktima u qëllua për vdekje në oborrin e Klinikës së Gjinekologjisë e ka konfirmuar edhe vetë Qendra Klinike Universitare e Kosovës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Kurti për takimin me Vuçiqin: Dialogu të jetë për njohje reciproke, reciprociteti është veprim i shëndosh

Kryeministri Albin Kurti duke komentuar takimin me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq,…

​KE sot publikon raportin për Kosovën

Komisioni Evropian (KE) do ta publikojë paketën vjetore të zgjerimit, si dhe…

Mediat serbe: Vuçiq, Vulin e Daçiq, trashëgimtarë të politikës së partnerëve të tyre, që kryen krime mizore ndaj shqiptarëve

Mafia serbe, e cila veproi, vrau brutalisht, copëtoi, pastaj i varrosi në…

Policia arreston katër banorë të Banjicë së Epërme

Dje rreth orës 15.00 në atarin e fshatit Banjicë e Epërme të…

Varhelyi për dialogun Kosovë-Serbi: Lajçaku po punon për një zgjidhje neutrale

Komisioneri për Zgjërim i BE-së, Oliver Varhelyi, ka folur për marrëdhëniet në…