Prokuroria ka dal me të dhëna të reaj lidhur me incidentin afër sheshit Skënderbej, ku ishte përfshirë edhe Bisnesmeni Koka.

“Më 6 korrik, kur turma e pjesëmarrësve në një tubim publik iu afrua sheshit Skënderbej në Shkup, i dyshuari ishte pjesë e një grupi qytetarësh në shesh, të cilët u grindën dhe i hodhën sende njëri-tjetrit me pjesëmarrësit e protestës.

Në atë moment i dyshuari ka nxjerrë një pistoletë për sinjalizim të markës “EKOL Aras Magnum” dhe ka shtënë një plumb në ajër.

Me ekspertizë është konstatuar se bëhet fjalë për armë në të cilën pjesa e brendshme e tytës është bërë me pengesë që e bën të pamundur shkrepjen e predhës nga municioni i armës së zjarrit, pra arma nuk është armë zjarri”, thuhet në njoftim.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Kurti: Nuk do të ketë marrëveshje me Serbinë pa u gjetur personat e zhdukur

Komisioni Qeveritar për Persona të Zhdukur, në kuadër të Zyrës së Kryeministrit,…

Thirrje për një “dialog të ri” rreth temës së racizmit në Amerikë

Aktivisti për të drejtat civile, pastori Al Sharpton, foli të premten përpara…

Gostivar, 4 punonjës mjekësorë të infektuar

Katër personat e infektuar nga stafi mjekësor i spitalit të Gostivarit, nuk…

Humb jetën nga zjarri një qytetar në Kosovë

Mbeten ende katër vatra aktive Një person ka vdekur në Novosellë të…

Zgjidhja e përhershme për targat me Serbinë, nesër takimi i parë në Bruksel

Grupi punues në lidhje me çështjen e targave të automjeteve nesër do…