Gjyshja e Sami Ukshinit – Komandant Sokolit i cili i u arrestua në Lagjen e Trimave në Kumanovë u vetëflijua me mortaja dore duke lënë të vrarë në vend disa falanga serbe të cilët sikur nuk e dinin se këtu i thonë Malësi e Tokës Shqiptare.

Kliko linkun

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Rusia bllokon aksesin në Facebook dhe Twitter

Rregullatori rus i mediave kufizoi qasjen në rrjetin social Twitter pasi bllokoi…

LVV: Kryeministri i paligjshëm shkoi për njohje reciproke, e u kthye me shumë dëme për Republikën

Lëvizja Vetëvendosje ka thënë sot se kryeministri, Avdullah Hoti, siç e quajnë…

Lavrovi kërcënon sërish Suedinë, ky është reagimi i ashpër nga suedezët

Eurodeputeti suedez, Charlie Weimers, i është kundërpërgjigjur shefit të diplomacisë ruse, Sergei…

Rusia po dërgon trupa ushtarake shtesë në Severodonetsk

Stoltenberg: Lufta e Rusisë në Ukrainë mund të zgjasë me vite Prej…