Ministria e Punëve të Brendshme njofton se policia e rajonit të Çairit gjatë ditës së djeshme ka arrestuar një 20-vjeçar nga Kratova, pasi i njëjti ka raportuar për “vepër të rreme penale”, transmeton Alsat.

“Me datë 06.09.2021, në Stacionin Policor të Çairit, D.I. ka raportuar se në rrugën “Goce Stojçevski” i është marrë makina “VW Tuareg” me targa të Italisë Policia ka konstatuar se bëhet fjalë për raportim të rremë”, shtojnë nga MPB.

MPB njofton se personi në fjalë la pranuar veprën, ndërkaq ka njoftuar se veprën e ka kryer pasi ka dashur që të fsheh nga familja borxhin që ka pasur ndaj një personi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…