Nefi Useini dhe vëllai i tij Ibro Useini janë arrestuar dhe dërguar në paraburgim tetë ditor për shkak sulmit ndaj bashkëqytetarit të tyre, Spire Topaloski, mëson A1on.

Policia nuk ka mundur t’i gjej gjashtë ditët e kaluara, ndërsa jozyrtarisht, tani vet janë paraqitur në stacionin policor.

Gjykata atyre u ka caktuar masën e paraburgimit prej tetë ditëve për shkak mundësisë për përsëritje të veprës, ndikim mbi dëshmitarët dhe arratisje.

Të dy dyshohen se kanë bërë veprën penale dhunë dhe armë mbajtje pa leje. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…