Pas disa vdekjeve që tashmë është duke i hetuar prokuroria që kanë ndodhur në QKUK, është kërkuar dorëheqja e ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemajt.

Këtë kërkesë e kanë pasur nga Lëvizja Vetëvendosje, parti që udhëhiqet nga Albin Kurti.

Deputeti i kësaj partie,  Hajrulla Ceku ka shkruar në Facebook se Zemaj duhet të shkarkohet.

Sipas deputetit të LVV’së, nuk mund të pritet dorëheqje nga Zemaj, pasi që dorëheqja është akt moral.

“Edhe sa njerëz duhet të vdesin që të shkarkohet Armend Zemaj? Dorëheqje nuk mund të presim prej tij, sepse dorëheqja është akt moral”, ka shkruar ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…