Deputeti Pavle Bogoevski sot tha do të japë dorëheqje nga funksioni i deputetit, siç tha ai, për shkak aferës me materialin e incizuar, shkruan A1on.

Bogoevski e paralajmëroi dorëheqjen e tij në komisionin për çështjen e mandateve-imunitetit, ku sot në rend dite është marrja e mandatit të deputetit Nikolla Gruevski.

Por, tani nuk është në pyetje Pavle Bogoevski, por a do të votojnë deputetët e VMRO-DPMNE-së për marrjen e mandatit të Nikolla Gruevskit.

Dorëheqjen e tij e paralajmron nga minuta 9 e 30 e videos. Videoja është marrë nga Dojçe Vele.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…