Përmbytjet masive në Skënderaj shkaktuan dëme të mëdha, duke dëmtuar rrugë, banesa e biznese, si dhe automjete të shumta të cilat vërshimi i ujit i mori me vete. Në Skënderaj është shpallur gjendja e jashtëzakonshme, edhe pse autoritetet përpiqen të qetësojnë popullatën me pohimet se situata është nën kontroll.

Partia Fjala-Skenderaj thotë se me keqardhje po ndjekin ngjarjet dhe se ndajnë dhimbjen me secilin qytearë/e të cilët janë prekur nga vërshimet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Alarmante, 214 të infektuar dhe katër të vdekur nga COVID-19 në Kosovë

Në Kosovë sot janë shënuar 214 raste me coronavirus. Instituti Kombëtar i…

Pendarovski: S’ka drejtësi me kriminelë në liri dhe prokurorë të korruptuar

Presidenti Stevo Pendarovski nga seanca e Kuvendit drejtoi kritika për korrupsionin dhe…

Droga thahet në dhomat dhe tavanin e një shtëpie në Deçan

Gjatë operacionit të Policisë në një shtëpi në fshatin Maznik të Deçanit…

Emiratet e Bashkuara Arabe dërgojnë mbi 30 tonë ushqime dhe ndihma mjekësore në Ukrainë

Emiratet e Bashkuara Arabe kanë dërguar një avion që transportonte më shumë…