Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Kinës Zhao Lijian ka bërë deklaratë shokuese, duke zbuluar, sipas tij edhe shkakun pse koronavirusi ka arritur në shtetin kinez, percjell Fakte.

Lijian ka shkruar në rrjetet sociale se ushtria amerikane ka sjellë koronavirusin në qytetin e Uahan.

“Në cfarë kohe është shfaqur pacienti zero në Amerikë? Sa njerëz janë infektuar? Cilat janë emrat e spitaleve? Mundet që ushtria amerikane e ka sjellë koronavirusin në Uahan. Ju lutemi, jinni më transparent. Bëjini publike të dhënat e juaja”, shkruan ai.

Mediat ndërkombëtare gjithsesi raportojnë se kemi të bëjmë me një teori konspirative, por që vjen nga një zë zyrtar kinez.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…