Pas vendimit të Gjykatës në Veles për paraburgim të ish kryetarit të Gjykatës Penale Shkup, Vlladimir Pançevskit, i cili akuzohet për keqpërdorim të sistemit AKMIS, policia e Shkupit tri herë nuk e ka gjetur të akuzuarin në adresën e tij, bëri të ditur sot ministri teknik i Punëve të Brendshme Naqe Çulev, duke sqaruar se për këtë gjendje është informuar edhe SPB Veles.

“Për Pançevskin është shpallur urdhërarrest. Momentalisht kryhen edhe kontrolle operative që të konfirmohet nëse personi zyrtarisht e ka braktisur shtetin” deklaroi Çulevi në konferencë për shtyp.

Gjykata në Veles të premten i caktoi paraburgim ish kryetarit të Gjykatës penale, Vlladimir Pançevskit, për shkak të mospjesëmarrjes në seancën për lëndën AKMIS. Në këtë seancë, gjithashtu, nuk ka qenë i pranishëm as mbrojtëse i tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…