Nga 263 teste të bëra brenda 24 orëve të fundit , 18 prej tyre kanë rezultuar pozitiv me Kovid-19. Numri më i madh është shënuar në Kumanovë (9), Shkup, Tetovë dhe Shtip nga dy raste ndërsa Veles dhe Gostivar nga një rast. Rasti i parë është evidentuar edhe në Pehçevë. Numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 1225,

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar edhe tre viktima nga Covid-19 në vendin tonë, duke çuar në 54 numrin e rasteve që kanë përfunduar me fatalitet.

Gjatë ditës së sotme janë regjistruar edhe 21 pacientë të shëruar – 16 nga Shkupi, 3 nga Kumanova dhe 2 nga Shtipi, të gjithë kanë qenë në kurim shtëpiak. Deri më tani, në vendin tonë 200 pacient janë shëruar nga Covid-19. Sipas statistikave të fundit në vendin tonë janë realizuar gjithsej 12133 teste të Covid-19.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

30 raste të reja me Covid-19 dhe 3 të vdekur në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit janë bërë 426 teste për Covid-19 dhe…

Arrestohet një person në Shkup për të cilin kishte fletëarrest

Ministria e Brendshme njoftoi sot se është arrestuar një banor i Shkupit…

OSBE: Zgjedhjet ishin transparente dhe të qeta

Transparente dhe të qeta i përshkroi misioni i OSBE zgjedhjet e zhvilluara…

MASH-i sërish me premtime për tekste të reja pa fyerje dhe gabime

Janë të paktë mësimdhënësit të cilët kanë ngritur zërin kundër fyerjeve dhe…

Analisti britanik vlerëson se është në dëm të BE-së që nuk i liberalizoi vizat për Kosovën

Reporteri britanik, Tim Judah, që njëkohësisht është edhe analist politik dhe është…