Komisioni Rregullator i Energjetikës në mledhjen e sotme ka marrë vendim që pas mesnatës të ulen çmimet e derivatëve të naftës, përcjell TV21. Sipas vendimit të fundit të KRRE çmimet e derivateve do të jenë si vijon:

EUROSUPER BS-95 86,5 den/l

EUROSUPER BS-98 88,50 den/l

EURODIESEL 88,00 den/l

Vaji ekstra i lehtë 83,50 den/l

Vendimi për lirimin e çmimeve të derivateve vjen pasi dje Kuvendi votoi ndryshimet lidhore për ulje të TVSH-së dhe akcizës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Kurti: Nuk do të ketë marrëveshje me Serbinë pa u gjetur personat e zhdukur

Komisioni Qeveritar për Persona të Zhdukur, në kuadër të Zyrës së Kryeministrit,…

Profesori amerikan, Williams: Specialja, mundësi për të sjellë drejtësi për të gjitha viktimat e luftës në Kosovë

Nuk janë të rralla rastet kur dëgjohen ish-pjesëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të…

ShBA -25 kongresmenë i kërkojnë Blinken t’i bëjë presion Izraelit

Me anë të një letre 25 kongresmenë demokratë i kanë bërë thirrje…

UNHCR publikon një fotografi të rrallë të refugjatëve kosovarë, të dëbuar në Shqipëri

Komisioneri i Lartë i Kombeve të Bashkuara për Refugjatë, kanë publikuar një…

Dodik del jashtë kontrollit: Jam krenar që i kam mbrojtur Karaxhiqin dhe Mlladiqin

Sot, njeriu i parë i SNSD-së, Milorad Dodik, vlerësoi lëvizjet e turpshme…