Prej mesnatës çmimi i benzinës do të rritet për 2 denarë, ndërsa çmimi i naftës do të lirohet për gjysmë denari, përcjell TV21. Kjo është vendosur në mbledhjen e sotme të Komisionit Rregullator për Energjetikë.

Çmime sipas vendimit të fundit të KRrE-së:

Benzinë motori – ЕUROSUPER BS – 95 – 90,05 (denarë/litër)
Benzinë motori – ЕUROSUPER BS – 98 – 92,05 (denarë/litër)
Naftë motori – ЕURODIZEL BS (D-Е V) – 89,05 (denarë/litër)
Vaji ekstra i lehtë – 87,5 (denarë/litër)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Shoqata e mjekëve harroi Canën dhe Demirin! Hasani: Ndarjet në bazë etnike më së paku duhet të ndodhin te mjekët

Ilir Demiri që në fillim të pandemisë është në vijën e parë…

Alarmi: Serbia, me plan të rrezikshëm për Kosovën dhe Ballkanin!

Ekziston një plan i rrezikshëm i Serbisë për Kosovën dhe më gjerë…

Vazhdojnë protestat anti-qeveritare në Beograd

Rreth njëmijë persona janë mbledhur në kryeqytetin e Serbisë të shtunën, në…

Sot dorëzohet nisma për rrëzimin e qeverisë në Mal të Zi

Kjo u konfirmua nga partitë nënshkruese të asaj nisme. Nisma erdhi pasi…

Arrestohen 6 persona në Shkup, konfiskohen armë dhe kokainë

Policia mbrëmë rreth orës 23:30 minuta në “Debar Maallo”, në Shkup kanë…