Gëzim Kelmendi

Nëse ish-ministri serb Aleksandër Jabllanoviq është shkarkuar përshkak të ofendimeve ndaj nënave gjakovare (shkarkim i merituar),
duhet shkarkuar edhe kryeministrin Albin Kurti që ky ofendoi familjet shqiptare dhe boshnjake duke e lavdëruar Oliver Ivanoviqin që ishte i dënuar për krime për vrasjen e civilëve shqiptarë dhe boshnjak.

Kësaj i thonë drejtësi.

Por, sikurse në çdo fushë në Kosovë, edhe këtu nuk ka drejtësi.

Mos të harrojmë se para zgjedhjeve disa figura publike kishin keqpërdorur një parim Islam, duke bërë fushatë për Albin Kurtin.

Ata thonin: ” ma i mirë një ateist i drejtë, se sa një musliman i padrejtë “!

I thonin i drejtë dhe parimor, ende pa e provuar udhëheqjen e Albin Kurtit.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0Z8KfDMKPscZU4zrVaJBZYueRMdfvhW83jkKSv3cwBFNDKkhwTc2bYiYtaSgJ1pyZl&id=100044380721415&mibextid=Nif5oz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Zyrtari lokal ukrainas thotë se zjarri ka shpërthyer në termocentralin bërthamor të Zaporizhzhia

Një zjarr ka shpërthyer në termocentralin bërthamor të Zaporizhzhia sipas Dmytro Orlov,…

Ukraina thotë se trupat bjelloruse kanë hyrë në vendin e tyre – këta të fundit e thonë të kundërtën

Udhëheqësi i Bjellorusisë, Alexandar Lukashenko ka deklaruar për mediet shtetërore se forcat…

Sali Berisha e paralajmëron kryeministrin Rama për seri protestash të pafundme të PD-së: Ky uragan, ky ortek nuk ndalet më!

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, në protestën e organizuar sot në Tiranë,…

Fushata e Shaqir Fetait për vjedhjen e fitrit

Medreseja dhe BFI-ja duhet të lustrohen, edhe nga drejtësia, edhe nga krim-policia,…

Dorëzohet Beogradi, caktohen katër komuna në Serbi, ku do të votojnë serbët e Kosovës

Komisioni Republikan i Zgjedhjeve në Serbi ka vendosur sonte që votuesit nga…