Manchester City e ka siguruar finalen e Ligës së Kampionëve pasi e ka mundur Real Madridin, 4:0.

Ndeshja e parë në “Santiago Bernabeu” kishte përfunduar me rezultat 1:1, ndërkaq Bernardo Silva ishte lojtari që doli më në pah te Qytetarët në ndeshjen e kthimit.

Ai i realizoi dy golat e parë në minutat 23’ dhe 37’, ndërkaq Eder Militao shënoi autogol në minutën e 76-të.

Golin e katërt dhe përfundimtar e shënoi Julian Alvarez në minutën e parë të lojës shtesë.

Në finale e 10 qershorit në Stamboll, City do të ketë punë me Interin që mbrëmë mundi rivalin local, Milanin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Përfaqësuesja e Kosovës niset për në Irlandën e Veriut

Përfaqësuesja e Kosovës ka marrë rrugë për në Irlandën e Veriut, ku…

Zvicra e shqiptarëve bën mrekullinë, Mbappe nxjerr jashtë Francën

Pas nje ndeshje spektakolare te mbyllur 3 me 3 ne ndeshjen e…

90 vjet anëtare e FIFA, urimi i Infantino për FSHF

90 vjet më parë, Federata Shqiptare e Futbollit u pranua si anëtare…

Përcaktohen finalistët europianë, Roma përballet me Feynoord në Tiranë

Roma – Feynoord do të jetë finalja e Conference League që do…

Challandes ankohet për mungesat: Kemi lojtarë të rëndësishëm që janë të lënduar ose nuk kanë udhëtuar

Kosova do të luajë përballet Gjeorgjisë nesër nga ora 18:00 në kuadër…