Sulmuesi i kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, është duke shkëlqyer në La Liga, te skuadra e Mallorcas, pas transferimit nga Lazio, në afatin kalimtar të janarit.

Muriqi që kur u transferua ka qenë startues i padiskutueshëm te skuadra spanjolle.

Kosovari përveç që ka luajtur gjithmonë, ka kontribuar edhe me gola dhe asiste, mbi të gjitha me paraqitje fantastike.

Për këto paraqitje, La Liga i ka kushtuar një postim të veçantë duke e lavdëruar.

“Vedat Muriqi në La Liga, tri ndeshje, dy gola dhe një asist. Çfarë transferimi, Mallorca”, ka shkruajtur në Twitter La Liga. /Klankosova.tv/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Pasi regjistroi nokautin më të shpejtë në histori të UFC-së, tani dëshiron t’ia “thyejë” fytyrën McGregorit

Pak ditë pasi regjistroi nokautin më të shpejtë të historisë së UFC,…

Chelsea në majën e Europës, fiton për herë të dytë trofeun e Champions League

Për herë të dytë në histori, Chelsea është në majën e futbollit…

Unioni Evropian i Xhudos: 2021-ta ishte vit i Distria Krasniqit

Unioni Evropian i Xhudos i ka kushtuar një artikull xhudistes Distria Krasniqi,…

Manchester City konfirmohet kampion i Ligës Premier për të dytin sezon radhazi – fitore me përmbysje ndaj Aston Villës

Manchester City është konfirmuar si kampion i Ligës Premier për të dytën…

Mjeku i Interit, Volpi: Eriksen kaloi testet mjekësore pa asnjë problem

Mjeku i Interit, Piero Volpi, ka thënë se testet mjekësore të Christian…