Instituti GAP i ka listuar top 10 kategoritë e produkteve më të eksportuara dhe importuara nga Kosova gjatë vitit 2022.

Gjatë vitit 2022, Kosova ka eksportuar më së shumti dyshekë, vlera e të cilëve arrin 130 milionë euro.

Ndërsa ka importuar më së shumti naftë dhe vajra që arrijnë vlerën prej 687 milionë eurove.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Britanikëve nga 1 janari u ndalohet hyrja në BE

Turistëve britanikë do t’u ndalohet hyrja në Bashkimin Evropian për shkak të…

Parlamenti britanik do të votojë për sanksione shtesë ndaj Rusisë

Parlamenti do të votojë për masat sanksionuese që synojnë të rrisin më…

Kina i bllokon 80 mijë turistë, s’i lejon të largohen për shkak të COVID-19

Rreth 80,000 turistë janë bllokuar në qytetin turistik të njohur Sanya në…

Yuri Kim takim me Edi Ramën në Kryeministri

Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim, është parë mëngjesin e sotëm…

Abazoviq: Ne ofrojmë një qeveri të pakicës, për të zhbllokuar rrugën drejt BE-së

Lideri i Lëvizjes Qytetare URA dhe zëvendëskryeministri i Malit të Zi, Dritan…