Dialogu Kosovë-Serbi, Hill: Nuk është në tavolinë njohja reciproke, por normalizimi i marrëdhënieve

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka thënë sot se zyrtarët evropianë…

Izraeli refuzon thirrjet për armëpushim në mbledhjen e OKB-së

Ambasadori i Izraelit në OKB, Gilad Erdan, ka hedhur poshtë me vendosmëri…

Radoiçiqit pritet t’i ngrihet aktakuza në fillim të vitit të ardhshëm

Drejtësia në Kosovë pritet të ngrejë aktakuzë kundër ish-nënkryetarit të Listës Serbe,…

Japoni: Mijëra peshq të ngordhur dalin në mënyrë misterioze në plazh (FOTO)

Mijëra peshq të ngordhur janë parë në një plazh në Japoninë veriore.…

Osmani takon presidentin turk Erdogan: Të përkushtuar ta forcojmë bashkëpunimin

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka takuar sot në Stamboll presidentin turk,…

Vrasja në Ekuador e shqiptarit, arrestohet në Maqedoni i shumëkërkuari

Remzi Azemi nga Kosova, i cili kërkohej në Ekuador për veprën penale…

Praktikantët e Shtëpisë së Bardhë kërkojnë që Bideni të kërkojë armëpushim të përhershëm

Një grup praktikantësh të Shtëpisë së Bardhë po ushtrojnë presion të brendshëm…

Familjet e pengjeve izraelitë të zemëruar pas takimit me Netanyahun: Hamasi i ktheu ata, jo ai

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu është takuar me familjarët e pengjeve të liruara…

Hovenier për zgjedhjet e Serbisë: Kosova i përcakton vet kushtet për votimet e shteteve tjera brenda territorit të saj

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka thënë se SHBA-të nuk kanë…

Bielamowicz: Kryediplomatja gjermane foli qartë për regjimin e Beogradit

Jakub Bielamowicz, analist i Evropës Juglindore dhe Ballkanit Perëndimor në Institutin e…