Rusët po ‘përballen me ferrin’ në Bakhmut, po humbasin 100 ushtarë në ditë në betejën e përgjakshme në këtë rajon të Ukrainës

Rusia po humbet gjithsej 100 ushtarë në ditë teksa forcat e saj…

FIFA hap hetimet ndaj Serbisë, nuk ka procedurë për Granit Xhakën

Ndeshja mes Zvicrës dhe Serbisë është kryer të premten mbrëma, por ajo…

Ambasadorja gjermane në Shkup tregon se si të luftohet korrupsioni: Mos lini para te mjekët

Ambasadorja e Gjermanisë në Shkup, Anke Holstein tha se qytetarët duhet ta…

Kurti: Nuk mund të lejohen më që institucionet t’i hedhin njëra-tjetrës fajin për trajtimin e rasteve të dhunës seksuale

Është lansuar sot protokolli shtetëror për trajtimin e rasteve të dhunës seksuale,…

Kryetari i Kievit: Situata në sistemin energjetik mbetet e vështirë

Kryetari i bashkisë së Kievit, Vitali Klitschko ka thënë se situata me…

Raportohen shpërthime në dy baza ajrore në Rusi

Disa njerëz janë vrarë nga shpërthimet në dy baza ajrore ushtarake ruse,…

​Mediumi zviceran: Rrnoftë Granit Xhaka

Granit Xhaka ishte edhe njëherë në qendër të vëmendjes në Kampionatin Botëror…

Avionët luftarakë izraelitë sulmojnë Gazën, derisa BE-ja bën thirrje për përgjegjësi

Tensionet janë rritur pasi javën e kaluar u vranë 10 palestinezë nga…

Kina operon me mbi 100 stacione policie nëpër botë, përfshirë në Serbi, sipas një raporti të CNN-it

Pekini ka ngritur më shumë se 100 stacione të ashtuquajtura policie jashtë…

Kontrollë në objektet hotelierike në Haraçinë, ndalohet në stacionin policor një person

“Me datë 03.12.2022, zyrtarë policorë nga SPB Shkup – Njësiti për tregti…