Kryeministri francez, Jean Castex theksoi sot për mikrofonin e “France Inter” se në Francë dhe kudo në Europë ka një rifillim të epidemisë, të asaj që ne e quajmë qarkullimi viral.

“Por mund të them se nuk ka asnjë arsye për t’u alarmuar. Ne nuk jemi rikthyer në situatën e prillit, apo të majit”, theksoi ai.

Duke folur për planin francez të rimëkëmbjes, që do të jetë 100 miliardë euro dhe do të prezantohet më 3 shtator, Castex parashikoi se sektori kulturor do të përfitojë nga një buxhet i jashtëzakonshëm prej dy miliardë eurosh./atsh

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…