Në objektin hotilerik “Galaksia” në Cari ka pasur një përleshje ku janë përfshirë dy eprorë të lartë të policisë, shkruajnë mediat në gjuhën maqedonase.

Sipas raportimeve, në njërën anë është përfshirë Zv/drejtori i Byrosë për Siguri Publike i shoqëruar nga një person tjetër dhe nga ana tjetër një epror i Njësitit për Punë të Brendshme- Çair.

Për një moment eprori i NPB- Çair, është  sulmuar fizikisht, ndërsa personi që ka qenë duke e shoqëruar Zv/drejtorin e BSP-së, ka nxjerrë armë zjarri dhe ka shtënë në drejtim të eprorit.

Në ato momenti ai ka thirrur zyrtarë policor të cilët janë nisur ta arrestojnë personin i cili ka shtënë me armë zjarri, por zv/drejtori i BSP-së, ka dhënë urdhër që i njëjti të lirohet menjëherë, njoftojnë mediat në gjuhën maqedonase.

Policia ka dalë në vendngjarje dhe po punojnë në zbardhjen e rastit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

BE dënon vendimin e Trumpit për të ndaluar fluturimet nga Evropa

Bashkimi Evropian tha të enjten se vendimi i presidentit të Shteteve të…

Gjuetarët e viruseve, në shpella për të parashikuar pandeminë e radhës

Përpara se të futen në shpellë, pjesëtarët e ekipit të shkencëtarëve vendosin…

Të shtënat në një bar lanë të vdekur një person dhe 14 të plagosur

Një shkëmbim zjarri në një bar plot me njerëz në St. Paul…

Arrestohet Piers Corbyn, dyshohet se inkurajoi aktivistët të digjnin zyrat e deputetëve britanikë

Piers Corbyn, vëllai i ish-udhëheqësit laburist Jeremy Corbyn, është arrestuar me dyshimin…

Gjermania ka pranuar të dërgojë armë të rënda në Ukrainë – sa domethënëse është një gjë e tillë?

Gjermania ka rënë dakord të dërgojë tanke kundërajrore në Ukrainë, njoftoi të…