Banka Qendrore Ruse ka thënë në një deklaratë që Bursa e Moskës do të vazhdojë të qëndrojë e mbyllur dhe nuk do të hapet për tregti as ditën e sotme.

Bursa nuk është hapur gjatë gjithë javës pasi sanksionet perëndimore u vendosën ndaj Rusisë gjatë fundjavës së shkuar.

Sjellim në vëmendje se Presidenti i SHBA, Joe Biden sanksione të reja ndaj oligarkëve rusë. Mbretëria e Bashkuar sanksionoi gjithashtu dy oligarkë kryesorë me një vlerë të përbashkët prej 19 miliardë dollarësh.

“Ne nuk do të ndalemi këtu. Qëllimi ynë është të gjymtojmë ekonominë ruse”, tha në një deklaratë Sekretarja e Jashtme e Mbretërisë së Bashkuar Liz Truss.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Lavrovi kërcënon sërish Suedinë, ky është reagimi i ashpër nga suedezët

Eurodeputeti suedez, Charlie Weimers, i është kundërpërgjigjur shefit të diplomacisë ruse, Sergei…

Stoltenberg dhe Këshilli veriatlantik i NATO-s vijnë në Shkup

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg dhe Këshilli veriatlantik më 2…

Senati amerikan bllokon shitjen e armëve për Arabinë Saudite

Senati amerikan bllokoi sot shitjen e armëve për Arabinë Saudite dhe vende…

Shënohen 67 raste me koronavirus, 19 raste të reja

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe njoftoi se gjatë mbrëmjes janë testuar edhe…

Romancierja që shkroi “Si të vrasësh bashkëshortin tënd”, po gjykohet për vrasjen e të shoqit

Disa vjet pasi romancierja Nancy Crampton Brophy shkroi një ese të quajtur…