Ndërtesa më e lartë në botë “Burj Khalifa” e cila ndodhet në Dubai ka marrë ngjyrat e flamurit shqiptar.

Për nder të 109 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë të Shqipërisë kjo ndërtesë ka marrë pamjen “Kuq e zi”.

Pamjet i ka publikuar kryetari i Aleancës Kosova e Re Behgjet Pacolli.

“Një pamje e bukur nga Dubai. Jemi një”.

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fbehgjeti%2Fposts%2F438904797598417&show_text=true&width=500

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

SHBA ndërton në Evropë qendër trajnimi për sistemin raketor HIMARS

Ushtria amerikane po planifikon të ngrejë një qendër trajnimi në Evropë për…

Sulm terrorist në një xhami në Oslo

Një sulm me armë ka ndodhur sot në një xhami në Oslo…

Mbretëria e Bashkuar sanksionon 206 subjekte të tjera ruse

Mbretëria e Bashkuar ka vendosur edhe 206 individë dhe biznese të tjera…

Qeveria i përcjellë Kuvendit propozim kornizën negociuese të RMV-së me BE-në

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut, në seancën e sotme të…

Këto janë shtetet që po e bojkotojnë ceremoninë e ndarjes së Çmimit Nobel

Turqia dhe Kroacia do t’i bashkohen Shqipërisë dhe Kosovës në bojkotimin e…