Mbretëria e Bashkuar do të bëjë thirrje për sanksione më të ashpra kundër Rusisë

Kjo është bërë e ditur nga zyra e jashtme e këtij shteti, raporton Sky News.

Sektretarja e Jashtme e Britanisë, Liz Truss do të udhëtojë në Poloni për të kërkuar veprime më të ashpra kundër agresionit rus.

“Putin ende nuk ka treguar se është serioz për diplomacinë. Një qasje e ashpër nga Britania dhe aleatët tanë është jetike për të forcuar dorën e Ukrainës në negociata. Ne do të bëjmë më shumë për të rritur presionin ndaj Rusisë dhe do të vazhdojmë t’i shtyjmë të tjerët të bëjnë më shumë”, ka thënë ajo.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Lëndët e PSP-së, pritet vendimi i Joveskit

Prokuroria speciale ende pret shkresë zyrtare nga Prokurori publik i shtetit Lubomir…

Njeriu më i afërt i Papës jep dorëheqje: Akuzohet për skandale financiare

Truproja më e afërt e Papës, ka dhënë dorëheqje pas disa skandaleve…

Kryeministri Kurti : Vuçiqi Po flet me gjuhën e shekullit të kaluar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po shpreson që të gjendet një zgjidhje…

Kasem Billali, partia e tespive ,,Besa,, nuk e ka informuar drejt kongresistin Eliot Engel në Washington – Nga Skënder KARAÇICA

Qysh ia kanë nisë partitë politike(shqiptare)në Maqedoninë e Veriut (Kasem Billali,partia e…

Kosova synon t’i adresojë çështjet e luftës në një strategji për drejtësi tranzicionale

Pas shumë tentativave dhe më shumë se 22 vjet nga përfundimi i…