Një tjetër video është bërë publike nga skandali seksual i ish-kryebashkiakut të Kukësit Safet Gjici, ku tregon se nuk ka qenë vetëm një marrëdhënie intime mes tyre, por një korrupsion i pastër financiar. Në video vajza dëgjohet teksa i kërkon një vend pune në bashki, por edhe ta ndihmojë për një projekt për qentë.


Biseda;

Vajza: Do më ndihmosh të bëj një rrethim për qentë apo jo? Na sajo ndonjë punë këtu re, të vij të marr një shtëpi me qira. Kam dy shkolla. Shteti do më paguajë, sdo më paguash ti.

Gjici: Për qentë?

Vajza: Po.

Gjici: Do ta thërras unë këtë që merret me punët e qenve, se letrat duhen kaluar me vendim këshilli.

Vajza: Kam gjetur gjithë atë tokë. 400 mijë lekë të vjetra shkonte thurja.

Gjici: Nuk është problemi aty. Ne duhet ta bëjmë të gjithë procedurën që të gjithë qentë e rrugës ti marrim këtu, ti çojmë atje. Sa shkon, si shkon, situacioni, preventivi.

Vajza: I kam me projekt të tëra.

Gjici: Do ta thërras unë këtë dhe shko ti atje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Prej sot ora policore fillon në ora 16:00 deri deri në 05:00

Ora policore në mbarë vendin, nga sot fillon në ora 16:00 dhe…

Ekspertët: Objektivi kryesor i Rusisë tani është bunkeri i Zelensky-t

‘Qendra e kontrollit’ të Kievit, një bunker në zyrën e Presidentit Volodymyr…

Finlanda redukton dhënien e vizave turistike për rusët

Finlanda ka njoftuar se do të zvogëlojë numrin e vizave turistike ruse…

Stoltenberg: NATO ka ofruar 150 miliardë dollarë ndihmë për Ukrainën

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg ka bërë një bilanc lidhur me ndihmën…

Kurti reagon pasi SHBA-ja goditi kokat e krimit dhe kontrabandës në veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka përshëndetur vendimin e Shteteve të Bashkuara…