Numri i shtetasve të Kosovës që e kanë kaluar kufirin me Shqipërinë është trefishuar brenda tre ditësh, sipas të dhënave të policisë.

Zyrtari i policisë, Daut Hoxha, për informim ka treguar për Klan Kosovën numrin e qytetarëve që kanë kaluar kufirin më 7,8 dhe 9 prill në intervalin 00:00 – 11:00.

“Më datë 07.04.2021 duke filluar nga ora 00:00 deri ne ora 11:00, kanë dalë nga territori i Kosovës në drejtim të Shqipërisë përmes PKK Vërmicë dhe PKK Morinë 1475 persona”, ka thënë Hoxha për Klan Kosovën.

“Më datë 08.04.2021 duke filluar nga ora 00:00 deri ne ora 11:00, kanë dalë nga territori i Kosovës në drejtim të Shqipërisë përmes PKK Vërmicë dhe PKK Morinë 1845 persona”.

“Datë 09.04.2021 duke filluar nga ora 00:00 deri ne ora 11:00, kanë dal nga territori i Kosovës në drejtim të Shqipërisë përmes PKK Vërmicë dhe PKK Morinë 5498 persona. Po ashtu, ju njoftojmë se ju mund të merrni pamje nga një pozitë ku nuk pengoni punën e institucioneve që janë të angazhuara me detyra zyrtare në pika kufitare”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…