Mbrojtja Civile e Brazilit  ka bërë të ditur se të paktën 91 persona kanë humbur jetën për shkak të shiut të dendur në Brazilin verilindor.

Kjo ministri ka bërë të ditur se banorët po përgatiten për më shumë përmbytje dhe rrëshqitje dheu, ndërkaq 26 persona të tjerë janë raportuar të zhdukur, raporton CNN.

Që nga fillimi i reshjeve të shiut, të mërkurën e kaluar, pothuajse 4 mijë banorë kanë humbur shtëpitë e tyre, ndërkaq, 14 komuna kanë shpallur gjendjen e jashtëzakonshme.

Ndryshe, disa zona kanë regjistruar reshje më të mëdha të shiut gjatë 24 orëve të fundit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Rrahje mes disa shqiptarëve në aeroplanin që po fluturonte drejt Zvicrës (VIDEO)

Një përleshje ka ndodhur mes disa shqiptarëve në një aeroplan të linjës…

Një sulmues i armatosur i merr peng mbi 30 persona në Filipine

Një rojë sigurie, i cili ishte shkarkuar nga puna së voni, e…

Sot dhe nesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa vendbanime të Shkupit

Për shkak pengesave teknike në rrjetin e shpërndarjes elektrike, pa energji elektrike…

Berisha takon Buxhovin:”NDAJMË TË NJËJTAT MENDIME PËR KOSOVËN DHE SHQIPERINË”

Ish-kryeministri shqiptar dhe ish-lider i PD-së, Sali Berisha ka takuar sot në…

Zyrtari amerikan: SHBA e hapur për të biseduar me Rusinë për stërvitjet ushtarake dhe raketat

Shtetet e Bashkuara dhe aleatët e saj janë të përgatitur të diskutojnë…